Liczba graczy: 1-5  |  Wiek graczy: 6+  |  Czas gry: 20 min.

Przenieś się do tajemniczych podziemi pełnych skarbów i mrocznych postaci. Podążaj korytarzami, starając się zdobyć jak najwięcej cennych przedmiotów. Unikaj duchów, pająków i trolli, zbierz najwięcej punktów i wygraj!

Elementy gry

5 plansz graczy

100 płytek podziemi

(po 20 dla każdego gracza)

60 żółtych znaczników punktów

15 czerwonych znaczników punktów

Rozgrywka

Najmłodszy gracz zdejmuje płytkę z góry swojego stosu i pokazuje ją innym graczom, którzy biorą taką samą płytkę ze swoich zestawów. Wszyscy gracze umieszczają płytki na swoich planszach, na dowolnym pustym polu, dowolnie je obracając. Następnie najmłodszy gracz bierze kolejną płytkę z góry swojego stosu i pokazuje ją pozostałym graczom. Rozgrywka toczy się w ten sposób do momentu wyłożenia 16 płytek na planszę każdego gracza.

Podliczanie punktów

Po zapełnieniu plansz płytkami gracze udają się w wędrówkę po zbudowanych przez siebie korytarzach. Żółtymi znacznikami punktów zaznaczają skarby znalezione w podziemiach, a czerwonymi znacznikami – spotkane mroczne postacie.

Każdy skarb, na którym leży żółty znacznik, oznacza 1 punkt, a każda mroczna postać, na której położono czerwony znacznik, to –2 punkty. Wygrywa gracz z największą liczbą zdobytych punktów.