Autorzy gry: Adam Strzelecki, Paweł Suski, Wojciech Wiśniewski  |  Ilustracje: Kamila Mrożek-Zielińska

Zostańcie badaczami przemierzającymi smocze krainy i odkrywajcie nieznane gatunki smoków. Waszym zadaniem będzie dopisanie ich do magicznej Księgi Smoków, aby inni gracze mogli korzystać z dokonanych przez Was odkryć.

 

Księga Smoków to gra, w której Waszym zadaniem będzie zbieranie kart z różnymi gatunkami smoków poprzez licytowanie kości wyprawy. W grze znajduje się 6 różnych gatunków smoków. Ich umiejętności się różnią w zależności od terenu, na którym występują. Wykorzystujcie ich moce i przebijajcie kości przeciwników, aby zdobyć jak najwięcej punktów.

36 kart smoków

Przedstawiają różne gatunki smoków oraz krainy, gdzie możecie je spotkać.

15 kości wyprawy

Za ich pomocą będziecie zdobywać nowe smoki.

6 kart celów

Indywidualne cele graczy wskazujące gatunek smoka, którego zdobycie będzie premiowane dodatkowymi punktami.

Plansza

Porządkująca elementy gry i przypominająca o specjalnych umiejętnościach smoków.

5 żetonów immunitetu

Przypominają o kolorze kości wypraw oraz blokują innym graczom dostęp do wybranego smoka.

W swojej turze gracze mogą skorzystać z jednej z dwóch akcji.

1. Położenie kości wyprawy

Weźcie dowolną liczbę swoich kości i połóżcie na wybranych kartach smoków leżących na planszy. Pamiętajcie, by suma oczek na kościach była wyższa lub równa liczbie kropek na planszy nad kartą.

Gdy chcecie umieścić kości na karcie smoka, na której znajdują się już kości innego gracza, to możecie go przebić – połóżcie wtedy swoje kostki o sumie wyższej o co najmniej 1 oczko. Kostki przeciwnika wracają do niego, a wartość każdej zbitej kości zostaje zwiększona o 1.

2. Zabranie karty smoka do swojej księgi

Jeśli na początku swojej tury na co najmniej jednej z kart smoków macie swoje kostki, możecie zdjąć jedną z tych kart z planszy i dodać do swojej księgi. Wartość każdej z kostek, które na niej leżały, zostaje zmniejszona o 1.

Galeria zdjęć

Opinie