TOP 5 gier planszowych dla dzieci - wakacyjny ranking

Spis treści:

Ranking gier polecanych na wakacje dla dzieci:

  1. Spy Guy
  2. Mistakos
  3. Boom Boom 
  4. Zig Zap
  5. Kotki

Najlepsze planszówki na letnie wyjazdy

W dzisiejszym wpisie witamy serdecznie przede wszystkim fanów gier planszowych. Jak Wam mijają wakacje? Na pogodę raczej nie możecie narzekać, więc pewnie spędzacie czas aktywnie, na powietrzu, ale nas interesuje również kwestia pozostałych atrakcji tego lata. Jesteśmy szalenie ciekawi czy rozgrywacie turnieje ulubionych planszówek? Co prawda brak pogody barowej, jak przedstawiciele branży gastronomicznej zwykli nazywać deszczową aurę, nie sprzyja przesiadywaniu w domach, ale mamy nadzieję, że w okresie wakacji nie zrezygnowaliście całkowicie ze swoich ulubionych gier, hm? No jasne, że nie! :)

Najlepsze gry tegorocznych wakacji

Przygotowaliśmy dla Was nie za długi, ale za to bardzo treściwy ranking planszówek dla dzieci, w które z pewnością warto zagrać w okresie wakacji. Nie zapomnijcie spakować ich do swojego bagażu tuż przed wyjazdem na wczasy! Poniżej znajdziecie pięć ciekawych pozycji, które w naszej opinii zasługują na Waszą urlopową uwagę. Przygotujcie się zatem na wakacyjną dawkę emocji i dodatkowej frajdy! Zbierzcie wokół siebie rodzeństwo, przyjaciół lub paczkę dobrych znajomych i wspólnie podejmijcie nowe "planszówkowe" wyzwania. Sięgnijcie po nasze najbardziej popularne i sprawdzone gry - niech ich celem w okresie letnim będzie podtrzymanie radosnej, wakacyjnej atmosfery! A teraz przejdźmy już do Treflowych propozycji polecanych planszówek dla dzieci!

1. Spy Guy - letnia ucieczka z miasta? Nie tylko z powodu wakacji...

Spy Guy - minimalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lato w pełni, a kalendarz bez wątpliwości potwierdza fakt, że wakacje... są w toku. Tak, tak, młodzi Sherlockowie, słuszna obserwacja! Bez dwóch zdań trafiliście w sedno - trwa okres rodzinnych urlopów, więc zapewne chętnie uciekacie z miasta, aby wypocząć na łonie natury, nieprawdaż? W związku z tym zaproponujemy Wam grę z tajemniczą aferą w tle... Okazuje się bowiem, że nie tylko Wy jesteście spragnieni ucieczki z miasta, lecz ktoś jeszcze próbuje czmychnąć niepostrzeżenie poza jego granice, z tą jednakże drobną różnicą, że tym razem nie po to, by się zrelaksować, lecz... uniknąć sprawiedliwości! No właśnie... ktoś tu najwyraźniej coś przeskrobał i koniecznie trzeba zbadać sprawę. To super wyzwanie dla młodego detektywa albo nawet całego zespołu małych detektywów. Sięgnijcie po Spy Guy - grę kooperacyjną, która spokojnie może pretendować do tytułu prawdziwej gratki detektywistycznej dla całej rodziny lub ekipy znajomych. Tajemnicza fabuła świetnie sprawdzi się w trakcie letniego wyjazdu i pozwoli Wam efektywnie zintegrować podróżnicze grono w trakcie obozu czy na campingu.

Gra dla małych detektywów

W trakcie rozgrywki w Spy Guy przyda się na pewno bystre oko i zmysł obserwatorski, ale docenicie również możliwość rozwoju wzorowej współpracy zespołowej. Wczujcie się w postać detektywa, bowiem Waszym zadaniem będzie ustalenie sprawcy odpowiedzialnego za serią tajemniczych występków wymierzonych przeciw mieszkańcom Treflikowa. Spróbujcie wyszukać i zabezpieczyć na mapie jak największą ilość śladów przestępstwa. Zebrane dowody pomogą w skutecznym schwytaniu i ukaraniu sprawcy - udowodnicie jego przewinienia nim opryszek na dobre zniknie detektywom z pola widzenia i ucieknie z miasta! Musicie zmierzyć się z tą trudną misją, która wymaga nie lada odwagi! Ogromna plansza Treflikowa będzie dla Was istną studnią wskazówek - bacznie się jej przyglądajcie i notujcie wszystkie poszlaki, które doprowadzą Was do sprawcy wszystkich kradzieży. Spy Guy pomoże Wam w rozwijaniu koncentracji i spostrzegawczości, a także będzie wspierać Was w rozwoju kompetencji społecznych takich jak współpraca zespołowa i komunikacja. Jeśli lubicie ciekawe wyzwania i kręcą Was zagadkowe sytuacje, to planszówka z serii Rodziny Treflików będzie strzałem w dziesiątkę. Zabierajcie się do wytężonej pracy - trzeba schwytać przebiegłego złoczyńcę jeszcze przed końcem wakacyjnego turnusu!

Spy Guy | Lifestyle

2. Mistakos - Walka o stołki

Mistakos - minimalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kiedy ktoś Wam zaproponuje wzięcie udziału w prawdziwej batalii o stołki, nie oburzajcie się od razu i nie traktujcie tej oferty zbyt opacznie! Wcale nie musi chodzić o uczestnictwo w akcji sprzedażowej znanej sieci sklepów wnętrzarskich. Nic z tych rzeczy! Tak naprawdę będziemy dobrze się bawić i grać w Mistakos - czeka na Was walka o kolorowe krzesełka, a mówiąc bardziej precyzyjnie budowa jak najwyższej wieży z barwnych mebelków. Zaproście rodzinkę i rówieśników do gry i zapewnijcie sobie kreatywną rozrywkę ze szczyptą zdrowej rywalizacji. Powalczmy zatem o stołki!

Nie remontujesz? Nie porządkujesz? Nie szkodzi - trenuj z Mistakos!

Nie brakuje takich osób, które wykorzystują urlopy wypoczynkowe w celach remontowo-porządkowych. Przychodzi lato, a oni zbierają się za malowanie mieszkania, meblują cztery kąty i załatwiają w ukropie całą masę pilnych spraw. W Mistakos nie będziemy zajmować się realnymi pracami wnętrzarskimi, lecz zagramy w klasyczną grę zręcznościową. Podstawowa wersja bitwy o krzesełka przeznaczona jest dla 1-3 osób. Każdy z graczy dokonuje wyboru mebli o określonej barwie – dysponujecie maksymalnie 24 elementami w trzech różnych kolorach. Waszym zadaniem jest dokładanie kolejnych elementów wyposażenia do powstającego stosu mebli, tak aby konstrukcja zachowała stabilność i nie legła w gruzach. Osoba, której zadrży ręka i jako pierwsza popełni błąd, otrzyma punkty karne. Trenujcie i pnijcie się w górę! Jeśli dojdziecie już do konstruktorskiej wprawy, a zestaw 24 krzesełek okaże się zbyt mały, możecie zdecydować się na wersję Mistakos przeznaczoną dla 4 graczy z 32 elementami. Rywalizując w większym gronie, otrzymacie do dyspozycji osiem dodatkowych mebelków i będziecie mogli zbudować jeszcze wyższą piramidę. Warto wspomnieć również o tym, że różne gry z serii Mistakos możecie łatwo ze sobą połączyć dla urozmaicenia zabawy - grajcie zatem zarówno krzesełkami, jak i drabinkami w jednej rozgrywce. Twórzcie spektakularne konstrukcje i budujcie wspólne emocje!

Mistakos | Lifestyle

 

3. Boom Boom – dynamiczna gra z magiczną aurą

Boom Boom - minimalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy Wam również serię dynamicznych gier pod nazwą Boom Boom - tutaj wykażecie się kompleksowo zwinnością kota, sprytem lisa i czujnością ważki. Jeśli jesteście bystrzy i bardziej błyskawiczni w działaniu aniżeli łowcy promocji w dyskoncie spożywczym, to w świecie Boom Boom poczujecie się jak ryba w wodzie i spędzicie udany czas w rodzinnym gronie. Możemy zaczynać?! Czas pokazać rywalom odrobinę magii i dowody przebiegłości. Niech konkurenci na własnej skórze przekonają się o skuteczności Waszych kocich ruchów! Spośród sześciu wyjątkowych wersji, polecamy szczególnie grę w nowej odsłonie - Boom Boom Harry Potter -  rozgrywka polega na kompletowaniu kart z ulubionymi postaciami z filmu lub z ich atrybutami. W odsłonie z Harrym Potterem będziecie gromadzić karty z ulubionymi czarodziejami, a po skompletowaniu zestawu koniecznie zaalarmujcie rywali głośnym dzyń dzyń - dzwoneczek oznajmi konkurentom, że zadanie właśnie wykonano! Uczestnicy rozgrywki w tym samym czasie wymieniają karty z ręki z kartami znajdującymi się na planszy. Osoba, która jako pierwsza sprawnie skompletuje wszystkie zestawy, zostanie zwycięzcą. Boom Boom Harry Potter to prawdziwa gratka dla wielbicieli czarodziejów z Hogwartu. Jeśli znacie się odrobinę na magii i potraficie czarować towarzystwo, uśpijcie czujność rywali i jak najszybciej zbierajcie swoje zestawy kart. Warto mieć na uwadze, że zasady gry dopuszczają również polowanie na karty Waszych konkurentów! Zatem do dzieła! Życzymy Wam, żebyście w czasie rozgrywki doświadczyli magii zwycięstwa, ale jeśli się nie powiedzie, to nie przejmujcie się - to na pewno nie jest klątwa :)

Boom Boom | lifestyle

 

4. Zig Zap - szybko pacnij swoją kartę!

Zig Zap | Sklep Trefl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W planie wakacyjnych rozgrywek rekomendujemy, abyście uwzględnili również Zig Zap - to dynamiczna gra familijna, w której wykorzystacie zabawne łapki-packi w celu wyłapywania odpowiednich kart. Przenieście się w myślach na farmę zwierząt, którą właśnie wakacyjnie wizytujecie. Jesteście tam? Słyszycie te wszystkie "muuu muuu", "ko ko ko", "chrum chrum"? Świetnie, czyli teleportacja w myślach powiodła się. Waszym głównym zadaniem będzie wspieranie Treflika usiłującego wyłapać na farmie wszystkie zwierzątka. Chwyć w dłoń kolorową packę, wylosuj specjalną opaskę, którą założysz na głowę, a do niej dołącz wylosowaną parę zwierzęcych uszu. Pozostali gracze losują dla siebie podobny zestaw, a następnie przystępujemy do dynamicznej i emocjonującej rozgrywki. Uszy na głowę i packi w ruch! Zasady są proste - odkrywacie ze stosiku specjalne karty z wizerunkiem zwierząt, a jeśli na karcie pojawi się postać, której uszy umieszczone są w Waszej opasce, niezwłocznie powinniście użyć łapki, aby przygarnąć kartę do siebie. Jeśli się uda, to korzystacie z prawa do przesunięcia pionka na planszy o jedno miejsce do przodu. Nie możecie się jednak pomylić, bowiem za każdą pochopną decyzję i nieodpowiednią kartę trzeba będzie karnie cofnąć się o jedno pole! W Zig Zap zwycięży ten z pomocników Treflika, który jako pierwszy dotrze do ostatniego pola, na którym widnieje postać głównego bohatera Rodziny Treflików. Jeśli jako pierwsi z grona uczestników zbierzecie 10 punktów, zwycięstwa Wam już nikt nie odbierze. Nie łudźcie się jednak, że to będzie banalnie proste zadanie do zrealizowania - dynamika zdarzeń jest znaczna, a salwy śmiechu Waszych rywali będą niosły ze sobą nie tylko pogłos po całej farmie, ale i ryzyko, że pogubicie się w swoich działaniach. To oczywiście może spowodować straty w trakcie marszu ku zwycięstwu. Warto się skoncentrować, a niewątpliwie gra pomaga uczestnikom budować atmosferę skupienia i uczy podejmować efektywne, wyważone decyzje. To jak, gotowi? Nie zwlekajcie zatem, bo zwierzaki rozpierzchły się po całej farmie. Pomóż Treflikowi i pacnij z rodzinką w Zig Zap!

Zig Zap | lifestyle

 

5. Kotki - wabienie futrzaków źródłem dobrej zabawy

Kotki | Sklep Trefl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zastanawiacie się w wakacje, jakiej użyć zachęty, by zwabić dzieci do wspólnej zabawy? Mamy pewien sprawdzony pomysł - skorzystajcie z naszej kolejnej propozycji i możliwości rozgrywki w Kotki - to przykład planszówki uczącej zgodnego współzawodnictwa oraz przewidywania ruchów konkurentów. Nie będziemy nawet zgadywać, komu bardziej ta gra przypadnie do gustu - dzieciom czy dorosłym. Jesteśmy przekonani, że jest to gra idealna dla całej rodziny i wszyscy pokochacie ją równie mocno. Zaczynajmy! Wyłóżcie na stół 4 plansze, 32 kafelki z kotkami oraz stos różnych przynęt - dysponujecie aż 55 różnymi wabikami! Zadaniem uczestników rozgrywki jest zyskanie sympatii jak największej liczby kotków odwiedzających Wasze sąsiedztwo. Jako motywu przykuwającego kocią uwagę możecie użyć dostępnych zabawek oraz przysmaków. Jak w większości planszówek jest jednak pewien haczyk, który stanowi utrudnienie w oswajaniu czworonożnych pieszczochów. Miejcie się na baczności z powodu grasującego po okolicy psa, który głośnym szczekaniem może skutecznie wystraszyć wszystkie koty. Nie pozwólcie jednak, by kociaki dały się wypłoszyć - jeden przeraźliwie wyjący sabotażysta nie może Wam przeszkodzić w odniesieniu sukcesu. 

Kotki | lifestyle

Kotki to planszówka, która wspiera graczy w rozwoju umiejętności logicznego myślenia, a także pomaga oceniać ryzyka oraz szanse. Chwytajcie za przysmaki i motywujcie kotki, aby przysiadły na wygodnej poduszce. Zbierzcie jak najwięcej punktów - zwycięzca otrzyma honorowy tytuł Największego Miłośnika Kotków! Życzymy udanej, wakacyjnej zabawy i wielu emocjonujących turniejów z udziałem polecanych planszówek!

TOP 5 gier planszowych dla dzieci - wakacyjny ranking

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).