7 najlepszych gier towarzyskich na imprezę

Jeśli lubicie spędzać czas w gronie znajomych lub bliskich przyjaciół to będzie ku temu dobra okazja, gdyż w czasie długich jesiennych wieczorów należy szczególnie dbać o własne dobre samopoczucie i pielęgnować ludzkie relacje. Tak się składa, że Trefl zna fantastyczny sposób na udane spotkania w doborowym towarzystwie i wie jak uświetnić wspólne przyjęcia ze znajomymi. Pewnie zadajecie sobie czasami pytanie: a jakie wybrać gry planszowe na imprezę dla dorosłych? Niezwłocznie uchylamy rąbka tajemnicy. Przygotowaliśmy dla Was propozycję siedmiu najlepszych gier, które w naszej ocenie dają gwarancję udanej zabawy w trakcie organizowanych przez Was spotkań towarzyskich. Jesteście zwarci i gotowi? Zaczynamy! Oto nasza recepta na udaną imprezę i dobrą zabawę, której nie musicie nawet konsultować ze swoim farmaceutą – po prostu skorzystajcie i cieszcie się wspólnie spędzonym czasem! 

 

Wybierzcie kolejne wyzwanie – wystarczy 5 sekund czy potrzebujecie więcej czasu?!

Lubicie emocje i rywalizację? Jeśli tak, to z pewnością polubicie również gry towarzyskie 5 sekund i 20 sekund challenge! Przygotujcie się na prawdziwy słowotok ze strony rywali lub dużą dynamikę niedających się przewidzieć zachowań pozostałych graczy. Nazwa pierwszej z wymienionych planszówek wywodzi się od ilości czasu, jaką dysponuje każdy gracz, aby udzielić prawidłowej odpowiedzi na zadane pytanie – do dyspozycji jest dokładnie 5 sekund i ani chwili dłużej! Zasady są bezwzględne, a czas mija nieubłaganie. Dlatego też uwzględnijcie, że w rozgrywce zaletą będzie sprawny i dobrze wytrenowany aparat mowy, który nigdy się nie zacina i który w odpowiedzi na pytanie celnie trafia potokiem słów niczym karabin strzelca wyborowego.

5 sekund plansza i czasomierz

Zwróćcie uwagę, że istnieje kilka wersji kultowej planszówki 5 sekund, ale jeden element jest wspólny. Wszystkim odsłonom tej dynamicznej gry towarzyszy specjalny czasomierz, który bezlitośnie odlicza sekundy. Kiedy kuleczki pomkną już w dół spirali i zatrzymają się na samym dnie, kończy się czas na wykonanie zadania. Wygrywa osoba, która w określonej liczbie rund udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi na zadane pytania lub najszybciej uzbiera wcześniej określoną przez graczy liczbę punktów.

Jeśli 5 sekund to dla Was za mało, sięgnijcie po drugą ze wspomnianych gier – dzięki temu zyskacie dodatkowe, bardzo cenne, 15 sekund. W grze 20 sekund challenge zamiast błyskawicznie odpowiadać na zaskakujące pytania będziecie dysponować 20 sekundami, aby wykonać określone na kartach zadania. Podzielcie swoich towarzyszy na dwie konkurujące drużyny, wybierzcie spośród siebie jednego sprawiedliwego arbitra zawodów i macie przed sobą… aż 400 różnych wyzwań do wyboru.

Gra 20 sekund Challenge

Zachęcamy Was, abyście wypróbowali obie te gry i… przeszli zdecydowanie od słów do czynów! Wiadomo, że na każdej imprezie jedni wolą trochę pogadać, a inni będą mieli coś ciekawego do pokazania. Teraz możecie osobiście przekonać się, do której grupy należycie albo połączyć te dwie kwestie we wspólną wesołą całość. Bawcie się dobrze!

 

Co wolicie – obrazki czy słowa? Pikti czy Dikti?

Jeśli nie możecie się zdecydować, to pomożemy Wam dokonać właściwego wyboru! Gra Pikti to dynamiczna i zabawna gra towarzyska, polegająca na tym, aby jak najszybciej pozbyć się swojej tali, adekwatnie dopasowując obrazki z kart do wskazanych kategorii. Aby zwyciężyć, musisz wyprzedzić innych graczy! Gra Dikti z kolei, to również gra wymagająca znacznego refleksu, jednak w miejscu obrazków pojawiają się na kartach literki, których musicie użyć celem tworzenia słów pasujących do określonych kategorii. Jeśli jako pierwszy pozbędziesz się swojej talii, odniesiesz zwycięstwo, a przeciwnicy będą mogli tylko winszować sukcesu! Zarówno Pikti, jak i Dikti, to gry towarzyskie, które charakteryzuje różnorodność wariantów prowadzenia rozgrywki, a to oznacza nic innego jak wiele godzin wspaniałej, urozmaiconej zabawy z przyjaciółmi i znajomymi. Więc, jeśli nadal zadajecie sobie pytanie, jakie gry planszowe na imprezę będą tymi właściwymi, to gry Pikti i Dikti stanowią właściwą odpowiedź na Wasze rozterki. I problem z głowy - teraz musicie tylko zadecydować, od której wersji gry chcecie zacząć Waszą imprezę!

Pikti i Dikti

Ego - jesteście gotowi na lepsze poznanie siebie i innych?

Na wstępie polecamy Wam kultową grę towarzyską Ego, a mówiąc precyzyjnie dwie różne jej odsłony – Ego czerwone oraz Ego Emocje. Wersja czerwona Ego to odsłona nieco bardziej towarzysko-familijna, w której główne zadanie uczestników polega na odpowiadaniu na nietuzinkowe pytania dotyczące znajomych, przyjaciół lub członków rodziny. Szczególnym wyzwaniem dla graczy jest sprawdzenie jak dobrze znamy się wzajemnie z towarzyszami zabawy, a zwycięzcą zostaje osoba, która wykaże się najlepszym stanem wiedzy na temat pozostałych uczestników gry. Natomiast Ego Emocje polecamy szczególnie tym, którzy nie tylko wykażą się skutecznością w odgadywaniu wyborów swoich towarzyszy, a przy okazji bez obaw wyrażą swój stosunek do różnych, często nieoczywistych, a niekiedy nawet zaskakujących, zagadnień, zjawisk czy osób.

Gra Ego czerwone

Pamiętajcie, że gry towarzyskie, planszowe z serii Ego, niezależnie od wersji, na którą się zdecydujecie, stwarzają wszystkim graczom szansę, aby lepiej poznać siebie i towarzyszy rozgrywki. W Ego ważny jest zarówno aspekt poznawczy, jak i emocjonalny. Przekonacie się, że wieczorne spotkania ze znajomymi i przyjaciółmi, spędzone na wciągającej rywalizacji z udziałem różnych wersji gry Ego, to ekscytujące doświadczenia. Stwarzają bowiem wiele możliwości odkrywania tajemnic, o których nie mieliście dotąd pojęcia albo na których nie koncentrowaliście dotychczas swojej uwagi. Z pozoru gra może wydawać się banalnie łatwa, ale nie dajcie się zwieść - jej towarzyski charakter może sprawić, że realizacja zadania może okazać się nieco trudniejsza niż pierwotnie zakładaliście. Przy każdej wylosowanej karcie staniecie przed koniecznością wyboru czy pozostać szczerym, czy wybrać inną odpowiedź i wyprzeć się prawdy?! Gwarantujemy Wam, że emocji w czasie rozgrywki w Ego na pewno nie zabraknie!

Ego emocje gra

Lubicie opowiadać bajki w towarzystwie?

Na koniec przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla sprytnych gawędziarzy, a mianowicie grę Niezły blef. Zachęcamy Was do spędzenia czasu w licznym gronie przy rozgrywce, w której musicie wznieść się na wyżyny własnej kreatywności i… wyprowadzić rywali w pole. Zgodnie z zasadami jeden gracz zapisuje na kartce odpowiedź na pytanie, a drugi prezentuje ją pozostałym uczestnikom gry. Szkopuł w tym, że obie wersje – zapisana i prezentowana - wcale nie muszą być ze sobą zgodne! Zadaniem pozostałych graczy jest zadecydowanie, czy przypadkiem nie mamy do czynienia z… niezłym blefem. Może się zdarzyć, że uwierzycie w zmyśloną historię rywali, ale pamiętajcie, że w czasie towarzyskiej imprezy macie też szansę na szybki rewanż wobec pozostałych graczy. Potraficie wodzić innych za nos?

Gra niezły blef Trefl

W czasie rozgrywki macie wybitną okazję, żeby rozwijać w tym zakresie swoje uzdolnienia i pokazać mocne strony. Jeśli marzyliście kiedykolwiek o tym, żeby oszukać wykrywacz kłamstw, nie ma lepszej okazji jak towarzyski wieczór spędzony przy grze Niezły blef. Bądźcie jednak bardzo czujni, bowiem pozostali gracze mogą mieć podobne marzenia co Wy i tylko czekają na okazję, żeby oczarować przeciwników swoją historyjką. Oceniajcie i głosujcie, kto mówi prawdę, a kto tylko opowiada zmyślone bajki… 

7 najlepszych gier towarzyskich na imprezę

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).